Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=С10/2017/2<.>
Загальна кількість знайдених документів : 15
Показані документи с 1 по 15
1.


    Гаврилюк, М. М.
    Реакція нових сортів пшениці озимої (Triticum aestivum L.) на вплив екологічних чинників в умовах Південного Лісостепу України [] / М. М. Гаврилюк, П. Є. Каленич // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 111-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пшениця озима --Сортовивчення
Кл.слова (ненормовані):
Астарта "; "Богдана"; "Славна"; Чорнява; швидкість посіву; час і метод посіву
Анотація: Таким чином, у випадку переміщення часу посіву від оптимального до більш пізнього періоду, ефективність використання води рослинами зменшувалася в більшій мірі протягом багатьох років з недостатньою кількістю опадів. Зміна часу посіву на більш пізній період, що забезпечує оптимальну швидкість посіву та метод посіву, не зменшує врожайність. Вивчення сортів озимої пшениці під час звичайної сівби із швидкістю посіву 5,5 млн. Насінь / га у період з 15 вересня та 5 жовтня було найвищим. Сорти "Славна" та "Чорнява" забезпечили найвищу продуктивність зернових для висіву 5,5 млн. Насінь / га і використання методу посівного рядка з незначним впливом фактору часу посіву. Вихід зернових досліджуваних сортів показав негативну відповідь під час експерименту, коли частота висіву зменшилася до 2,5-3,0 млн. Насінь / га. Різноманітність "Астарта" забезпечила найвищу продуктивність для сертифікованого врожаю насіння порівняно з контролем (від 1,59 до 3,38 т / га). Варіант експерименту при посіві 5 жовтня звичайним способом зі швидкістю посіву 5,5 млн. Насінь / га показав найвищу продуктивність 7,02 т / га (+3,38 т / га або +92,9 %) Зміна часу висіву на 5 жовтня призвела до значного зниження врожайності сертифікованого насіння порівняно з періодом посіву 15 і 25 вересня. Врожайність посівів досліджуваних сортів при посіві 5 жовтня була вищою, ніж у випадку посіву у вересні 25. Найбільший відсоток сертифікованих вихідних насінь у досліджуваних сортах спостерігався при нормі посіву 2,5-3,0 млн. Насінь / га. Для висіву 5,5 млн. Насінь / га для сортів з періодом посіву від 15 до 25 вересня різниця в прибутковості зерна була незначною. Ріст озимої пшениці "Астарта" забезпечив найвищий урожай насіння протягом дослідницьких років - 9,36 т / га, стандартний сорт "Богдан" - найнижчий в кращому варіанті 5,55 т / га.


Дод.точки доступу:
Каленич, П. Є.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


   
    Високоволокнистий сорт льону-довгунця "Есмань" [] / Л. М. Кривошеєва [и др.] // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 119-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Льон-довгунець--Технологія вирощування
Кл.слова (ненормовані):
солома і волокон; загальний вміст волокна; випуск довгих волокон; якість волокон
Анотація: Результати досліджень дозволили виявити основні морфологічні, економічні та технологічні ознаки нового пізнього дозрівання льоного сорту "Esman". Встановлено, що для цього сорту характерна висока врожайність соломи (5,9-6,1 т / га), насіння (0,78-0,86 т / га), вся кількість клітковини (1,61-1,74 т / га), включаючи довгу (1,05 т / га). Значний вміст всієї клітковини (27,9-30,7%) успішно поєднується з його високою якістю. Він має високу стійкість до мешкання, розбиття насіння та середню стійкість до антракнози та фузарія. Після завершення Державного сортового тестування в 2016 р. Сорт льону «Есман» був занесений до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні. Волокнистий льон "Есман" поєднує в собі високі врожаї соломи, насіння, волокна та високу якість останніх, а також стійкість до проживання та хвороб. Рекомендується культивувати у всіх льносіючих районах України. Впровадження пізньо дозрілого сортового льону з високим вмістом овочів "Esman" дозволить отримати високі врожайності льону та сприяти ефективності вітчизняної льодової промисловості.


Дод.точки доступу:
Кривошеєва, Л.М.; Чучвага, В. І.; Йотка, О. Ю.; Верещагін, І. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Меженський, В. М.
    До питання впорядкування українських назв рослин. Повідомлення 9. Написання назв сортів рослин як об’єктів наукової і сільськогосподарської діяльності [] / В. М. Меженський, Н. Б. Якубенко // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 123-130. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сортовивчення та сортознавство
Кл.слова (ненормовані):
культивовані рослини; сорт / сорт; найменування / найменування; Міжнародний кодекс номенклатури культивованих рослин; УПОВ; CPVO
Анотація: Необхідність нормалізації імен культурних рослин виросла в садівничій середовищі більше півстоліття тому і була реалізована завдяки розробці Міжнародного кодексу номенклатури культивованих рослин. Протягом цього періоду Кодекс було розширено та вдосконалено, і тепер діє IX редакція номенклатурних правил. Цей код номенклатури не має юридичного статусу і грунтується на добровільній згоді фахівців наслідувати його для стабільності номенклатури, що є надзвичайно важливим у міжнародному спілкуванні серед вчених та підприємців. Було підписано міжнародні угоди про захист прав селекціонерів, які є юридично ефективними. Розроблені відповідні правила, що регулюють особливості створення, Правила, розроблені садівниками та ботаніками для позначення культурних рослин, мають певні відмінності з правилами деномінації сортів як об'єктів інтелектуальної власності, які потрібно вирішити для гармонізації та підвищення ефективності науково-економічної діяльності. Знання коду номенклатури та документів УПОВ допоможе селекціонером у його професійній діяльності.


Дод.точки доступу:
Якубенко, Н.Б.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


    Волкова, Н. Е.
    Технологія генотипування KASPTM та її використання в генетико-селекційних програмах (на прикладі кукурудзи) [] / Н. Е. Волкова, В. М. Соколов // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 131-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кукурудза --Генетика та селекція
Кл.слова (ненормовані):
одиночний нуклеотидний поліморфізм; Технологія KASP sup TM / sup; генотипування; кукурудза; молекулярний маркер
Анотація: Технологія генотипізації КАСП є високоточним та ефективним інструментом сучасної генетики та селекції, що успішно використовується для вивчення генетичної різноманітності, генетичних зв'язків, структури популяції, генетичної ідентичності, генетичної чистоти, перевірки походження, кількісного картографування локусів, аллельного відображення, маркерно- допоміжний відбір, розведення маркерів. Доцільно та своєчасно впровадити в нашій країні технологію генотипу KASP для вирішення широкого спектру сучасних генетичних, селекційних, насіннєвих завдань.


Дод.точки доступу:
Соколов, В.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


    Єременко, О. А.
    Вплив регулятора росту на ріст, розвиток рослин і формування врожаю гібридів соняшнику (F1) в умовах Південного Степу України [] / О. А. Єременко, В. В. Калитка, С. М. Каленська // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 141-149. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соняшник--гібриди
Кл.слова (ненормовані):
соняшник; ділянки гібридизації; регулятор росту рослин; ріст і розвиток рослин; урожай
Анотація: Наведено результати досліджень, присвячених визначенню оптимальної концентрації АКМ для обробки насіння материнських та батьківських ліній, впливу АКМ на проростання насіння, біометричних параметрів соняшника, якості насіння (F1) та урожайності. Три гібриди українського відбору, такі як "Альфа", "Логос" та "Персей", були вивчені протягом 2014-2016 років. Визначено оптимальну концентрацію АКМ (0,0015 г / л). Сила насіння, обробленого АКМ, була вищою, ніж у контрольній різновиді, на 0,8-12,8 р.р. (♂); 0,4-10,7 п.п. (♀), пробірки в лабораторії - на 2,3-6,1 п.п. (♂); 3,5-6,2 п.п. (♀). У 2016 році висота соняшникової рослини для всіх варіантів перевищила цей параметр, який можна отримати протягом інших років дослідження. Це можна пояснити тим, що HTC в 2016 році для періоду BBCH від 00 до 39 років була в 1,4 рази вище, ніж у 2015 році. Загалом, гібриди, оскільки досліджуваний фактор значно вплинув на вихід соняшнику, а частка гібриду (фактор А) впливає на 33%. Це слід враховувати при виборі гібридів технологій вирощування соняшника в степовій зоні України. Гідротермічні умови року мали максимальний вплив на формування якості насіння та вихід соняшникових рослин досліджуваних гібридів, але при використанні регулятора росту АКМ для передпосівної обробки насіння цей негативний вплив зменшився в середньому на 23%.


Дод.точки доступу:
Калитка, В.В.; Каленська, С.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

6.


   
    Формування продуктивності залежно від стабільності та пластичності сортів сорго зернового [] / Г. М. Каражбей, П. І. Шпак, М. С. Козловська // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 150-154. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сорго зернове--Селекція
Кл.слова (ненормовані):
зерно сорго; врожай; стабільність; пластичність
Анотація: Встановлено, що в Україні середня врожай зернового сорго у 2015 році склав 3,72 т / га, а в 2016 році - 3,36 т / га. У польових експериментах протягом 2009-2016 рр. Гібриди "Praim" та "Sprynt 2" виявилися значно кращими порівняно з середніми врожаями 3,9 т / га. Оцінка пластичності врожаю в умовах навколишнього середовища лісостепових і степових зон показала, що гібридний "Прайм" не відрізнявся від групового стандарту та його показник не перевищує один. У той же час "Спринт 2" - це високопластичний гібрид, а "Дніпровський 39" належить до відносно низькопластичних сортів. Встановлено, що в якості середнього експерименту гібриди зернового сорго "Praim" та "Sprynt 2" мають врожайність 4,2-4,3 т / га. Згідно з аналізом екологічної пластичності, "Sprynt 2" може бути включений в інтенсивний тип, а "Дніпровський 39" - з відносно низькопластичними різновидами. Виявлено, що належний вибір сортів та методів ведення сільського господарства є одним з основних факторів, що сприяє високій врожайності та, відповідно, 37% та 34% рівня продуктивності зерна сорго


Дод.точки доступу:
Каражбей, Г.М.; Шпак, П. І.; Козловська, М. С.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

7.


    Кременчук, Р. І.
    Оцінка морозостійкості лаванди вузьколистої [] / Р. І. Кременчук, О. І. Китаєв // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 155-161. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лаванда вузьколиста
Кл.слова (ненормовані):
рослини; температура; розповсюдження; морозостійкість; Лісостепова зона України
Анотація: Висвітлено актуальність дослідження вирощуваної в лісостеповій зоні України вирощування лавандюла ангустіолія. Проаналізовано низькотемпературні впливи на структурні елементи пагонів для 8 різновидів вітчизняної та іноземної селекції. Одногорічні пагони найбільше постраждали від низьких температур - 4,5 бали за шкалою від шести балів, у двох і трьох років пагони були пошкоджені у меншій мірі - з 0,8 до 2 балів. Найбільш стійкі до низьких температур рослини сортів "Feuervogel" та "Maestro" з коефіцієнтом загальної ваги 11,3% та 10,6% відповідно. Ці сорти можуть бути рекомендовані виробникам для подальшого введення в лісостепну зону України. Тканини лаванди одного року стріляти були найбільш пошкоджені низькими температурами незалежно від сорту, але цей орган ефемерний і може бути видалений, не завдаючи шкоди рослині. Дворічні та трирічні пагони, що забезпечують відновлення рослин, були значно менш пошкоджені. Жоден з рослин з 8 вивчених лавандових сортів не було втрачено під впливом низьких температур, хоча деякі з них були значно пошкоджені. Такі різновиди, як "Feuervogel", "König Humbert", "Veseli notky" (пошкодження шматків на рівні 1-2 балів), "Maestro" (0,8-2,5 бала) були найбільш стійкими до впливу низьких температур, що дозволяє Висновок про успішне вирощування лаванди в умовах лісостепової зони України.


Дод.точки доступу:
Китаєв, О.І.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

8.


    Лещук, Н. В.
    Особливості формування показників якості товарної продукції салату посівного(Lactuca sativa var. capitata L.) залежно від способу вирощування [] / Н. В. Лещук, О. Б. Барбан, О. П. Башкатова // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 162-166. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Салат--Вирощування у закритому грунті
Кл.слова (ненормовані):
різання салату; Lactuca sativa var. capitata L .; листовий розетка; голова; урожай; якість; суха речовина; нітрати; кількість цукрів; вітамін С; лактуцин
Анотація: Показано результати вивчення особливостей формування голови в таких ріжучих сортах салату як «Годар» (контроль), «Смульянка», «Ольжич» та «Дивохрай». На підставі результатів фенологічних спостережень визначено тривалість міжстаціонарних періодів росту та розвитку різаних салатів за різними методами вирощування. Представлено модель різання салату сортів капітата для різних методів вирощування з точки зору біохімічних параметрів (вміст сухої речовини, вітаміну С, нітратів, кількості цукрів). Вивчено вплив методів вирощування різаних салатів на комерційну масу голови, показники врожайності та якості свіжозварних продуктів. Отримані результати підтвердили, що на ранніх дозріваннях голови були меншими (150 г) і не були щільними у пізніх созреваючих сортах вони були великими і щільними, маса складала 150-500 г. Свіжозварені комерційні продукти головного салату при вирощуванні розсади характеризувалися невеликим збільшенням вмісту сухої речовини на 0,15-0,29%. Відповідна картина спостерігалася для загального вмісту цукру. Його сума була трохи більша: 1.3-1.9% у випадку прямого посіву та 1.6-1.9% - на вирощування саджанців. Вміст аскорбінової кислоти (вітамін С, мг / 100 г) був найвищим у сорті "Дівохрай", незважаючи на метод вирощування. Найбільша кількість нітратів в салатових голівках перебувала у внутрішній стінці (480 мг / кг), а в середині голови вона була зменшена до 110 мг / кг. Свіжозварені комерційні продукти головного салату при вирощуванні розсади характеризувалися невеликим збільшенням вмісту сухої речовини на 0,15-0,29%. Відповідна картина спостерігалася для загального вмісту цукру. Його сума була трохи більша: 1.3-1.9% у випадку прямого посіву та 1.6-1.9% - на вирощування саджанців. Вміст аскорбінової кислоти (вітамін С, мг / 100 г) був найвищим у сорті "Дівохрай", незважаючи на метод вирощування. Найбільша кількість нітратів в салатових голівках перебувала у внутрішній стінці (480 мг / кг), а в середині голови вона була зменшена до 110 мг / кг. Свіжозварені комерційні продукти головного салату при вирощуванні розсади характеризувалися невеликим збільшенням вмісту сухої речовини на 0,15-0,29%. Відповідна картина спостерігалася для загального вмісту цукру. Його сума була трохи більша: 1.3-1.9% у випадку прямого посіву та 1.6-1.9% - на вирощування саджанців. Вміст аскорбінової кислоти (вітамін С, мг / 100 г) був найвищим у сорті "Дівохрай", незважаючи на метод вирощування. Найбільша кількість нітратів в салатових голівках перебувала у внутрішній стінці (480 мг / кг), а в середині голови вона була зменшена до 110 мг / кг. мг / 100 г) був найвищим у сорті "Дівохрай", незважаючи на спосіб вирощування. Найбільша кількість нітратів в салатових голівках перебувала у внутрішній стінці (480 мг / кг), а в середині голови вона була зменшена до 110 мг / кг. мг / 100 г) був найвищим у сорті "Дівохрай", незважаючи на спосіб вирощування. Найбільша кількість нітратів в салатових голівках перебувала у внутрішній стінці (480 мг / кг), а в середині голови вона була зменшена до 110 мг / кг. Зібрані свіжі голови різаних салатів були проаналізовані на вміст таких основних біохімічних показників, як суха речовина, вітамін С, білок, нітрати, кількість цукрів. Біохімічні характеристики свіжозварених продуктів заготівлі салатів у випадку прямого посіву та несанітарних методів вирощування були в межах похибки, майже ідентичні незначним відхиленням. За результатами дослідження було розроблено типову модель сорту салату Capitate, яка буде практично застосована при кваліфікаційному огляді сортів рослин.


Дод.точки доступу:
Барбан, О.Б.; Башкатова, О. П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

9.


    Присяжнюк, О. І.
    Прогнозування фенотипової продуктивності середньоранніх сортів сої [] / О. І. Присяжнюк, В. Г. Димитров, О. М. Мартинов // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 167-171. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соя --Сорти
Кл.слова (ненормовані):
соя; співвідношення; модель фенотипу продуктивності; результуюча ознака; компонентна риса
Анотація: Оптимальна продуктивність рослин формується лише за рахунок ефективного співвідношення всіх елементів їх структури. Часто буває, що у разі недостатнього розвитку однієї з компонентів структури дохід в якійсь мірі може компенсувати кращим розвитком інших елементів. Визначено вісім показників, які найбільше сприяють характеристиці продуктивності сорту: вага насіння на рослину, загальна кількість гілок, кількість вузлів на рослину, кількість стручків на рослину, кількість насінь на рослину, кількість квітів, рослини висота, вага 1000 ядра. Перші чотири індикатори дали більшу частину загальної суми внесків на ознаку ваги насіння на рослину. Модельне будівництво базувалося на ієрархії показників продуктивності в онтогенезі та відповідності їх розвитку в органогенезі. Модель складається з двох модулів рис - результуючих і деяких компонентних, що показують фенотипічну реалізацію генетичної формули. Виявлено, що висота рослини суттєво впливає на кількість вузлів на рослину (r = 0,76), а кількість цих стручків на рослину (r = 0,43) залежить від цієї ознаки. Крім того, була отримана кореляція на основі досліджень між кількістю квітів на рослину та висотою рослин (r = 0,35) та кількістю вузлів (r = 0,76). Встановлено, що кількість квіток на рослину визначає розвиток стручків на рослині, тому вона досить сильно корелює з цією рисою (r = 0,99). 43) залежить від цієї ознаки. Крім того, була отримана кореляція на основі досліджень між кількістю квітів на рослину та висотою рослин (r = 0,35) та кількістю вузлів (r = 0,76). Встановлено, що кількість квіток на рослину визначає розвиток стручків на рослині, тому вона досить сильно корелює з цією рисою (r = 0,99). 43) залежить від цієї ознаки. Крім того, була отримана кореляція на основі досліджень між кількістю квітів на рослину та висотою рослин (r = 0,35) та кількістю вузлів (r = 0,76). Встановлено, що кількість квіток на рослину визначає розвиток стручків на рослині, тому вона досить сильно корелює з цією рисою (r = 0,99). Визначено, що кількість стручків на рослину та кількість насінь на рослину мають дуже сильну кореляцію (r = 0,96). Крім того, така риса, як кількість насінь на рослину, має сильний зв'язок з вагою насіння на рослину (r = 0,79).


Дод.точки доступу:
Димитров, В.Г.; Мартинов, О. М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

10.


    Прус, Л. І.
    Реакція сої на застосування агротехнічних заходів за різних погодних умов року [] / Л. І. Прус // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 172-177. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соя--Продуктивність
Кл.слова (ненормовані):
метеорологічні умови; зелений гній; інокуляція насіння; продуктивність
Анотація: Аналіз даних поступального збільшення внаслідок використання інокуляції насіння, зеленого гною та обприскування сільськогосподарських культур мікробними препаратами показав, що їхній ефект багато в чому залежить від погодних умов протягом року. На підставі аналізу продуктивності таких швидкозрілих сортів соєвих бобів, як «Lehenda», «Анжеліка» та «Ксенія» протягом 2011-2015 рр. Було встановлено, що вплив агрометеорологічних умов протягом вегетаційного періоду становило 47,8%. Результати аналізу п'ятирічних даних про продуктивність пізнього соєвого сорту 'Георгіна' показали, що частка впливу агрометеорологічних умов протягом вегетаційного періоду на досліджувану різновид становила 48,8%. Використання мікробних штамів вузликових бактерій Bradyrhizobium japonicum 634b, Всі біопрепарати та зелений гній значно підвищують врожайність насіння сої в умовах помірно зволожених і підвищених температур. Для вирощування сої ефективним було застосування зеленого гною, інокуляції насіння штаммами М-8, 614А та Гетоміком. Використання цих методів для вирощування різновиду "Lehenda" було найбільш ефективним. Такі сорти, як "Lehenda" та "Anzhelika", показали більш стабільні результати порівняно з іншими у випадку значних коливань агрометеорологічних умов.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

11.


    Худолій, Л. В.
    Ефективність позакореневих підживлень пшениці озимої [] / Л. В. Худолій // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 178-182. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пшениця озима
Кл.слова (ненормовані):
Листяне вигодовування; добрива; озима пшениця; урожай; якість
Анотація: Протягом 2011-2013 рр. Вивчено вплив технологій вирощування на формування урожаю та якості озимої пшениці 'Benefis' (горох - попередник). У випадку альтернативних технологій, які передбачали додавання лише побічних продуктів попередника, врожай озимої пшениці становив 3,73 т / га при використанні інтегрованої системи захисту, і вона була підвищена до 4,22 т / га з якістю зерна 4-5 класу групи B, коли застосовують листяну одягу. Ресурсозберігаючі технології вирощування з обмеженим використанням добрив (Р45К45Н30 (II) +30 (IV)) забезпечили продуктивність на рівні 5,19-5,61 т / га з якості зерна 2-го класу групи А. Рівень зерна 6,27 т / га якості 2-го класу було отримано за допомогою технології інтенсивного вирощування, який включав застосування мінеральних добрив (Р90К90N30 (II) +60 (IV) +30 (VIII)) на додаток до використання похідних попередників та покриттів листя. Найвищий врожай зерна (6,71 т / га) в середньому за всі роки навчання з 1-м класом якості групи А був забезпечений енергоємною технологією, яка включала застосування P135K135N60 (II) +75 (IV) + 45 (VIII) з введенням побічних продуктів попередника в грунт та листяну заправку. Встановлено, що у північній частині Лісостепової зони України найвища продуктивність озимої пшениці була отримана в темно-сірих підзолистих грунтах за енергоємних технологій із застосуванням P135K135N60 (II) +75 (IV) +45 ( VIII) на тлі побічних продуктів попередника, вкладені в грунт у випадку комплексного захисту рослин та листяної обробки. Ця технологія забезпечила урожайність 6,71 т / га з якістю зерна 1-го класу групи А.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

12.


    Байдюк, Т. О.
    Факторна модель формування продуктивності насіння і зеленої маси у рослин люпину білого [] / Т. О. Байдюк, Т. М. Левченко // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 183-189. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Люпин білий--Технології вирощування
Кл.слова (ненормовані):
Lupinus albus; розведення; факторний аналіз; продуктивність насіння; зелена масова продуктивність
Анотація: Після обробки вихідних даних, що стосуються параметрів структурних елементів насіннєвого та зеленого маси, серед множинних характеристик досліджуваних рослин, були виявлені нові ключові фактори, які характеризувалися рядом основних рис. З точки зору продуктивності насіння було визначено п'ять ключових чинників, які спричиняють понад 86% від загальної мінливості. Перший фактор характеризував продуктивність бічних, другий - продуктивність центральної раси, третій - перерозподіл асимілятів між вегетативними та репродуктивними органами, четвертий - мікророзподіл асимілятів у бобах; п'ятий - здатність формувати продуктивні боби. Завдяки аналізу структури характеристик зеленої маси продуктивності були визначені чотири ключові фактори, які описують понад 85% від загальної мінливості: перший фактор - загальний ріст і розвиток; другий - продуктивність бокових; третій - харчова цінність; четвертий - продуктивність центральної раси. Фактор-модель дозволила виявити основні риси та частки кожної системи, пов'язаної з певним чинником у формуванні складної риси загальної продуктивності рослин білого люпину. Факторна модель формування продуктивності насіння білого люпина включала п'ять ключових факторів. Процес формування вегетативної продуктивності характеризується чотирма ключовими чинниками. Модель варіабельності може бути використана для вибору батьківських форм та оцінки нового гібридного матеріалу.


Дод.точки доступу:
Левченко, Т. М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

13.


   
    Рівень прояву та кореляція врожайності, морфологічних ознак і елементів структури врожаю ячменю ярого (Hordeum vulgare L.) [] / О. А. Демидов, В. М. Гудзенко, С. П. Васильківський // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 190-197. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ячмінь ярий
Кл.слова (ненормовані):
весняний ячмінь; урожайність; врожай компонентів; морфологічні ознаки; генетичні джерела; рівень експресії; співвідношення; кластерний аналіз
Анотація: Під час дослідження 30 гніздових ячорних генотипів різного еколого-географічного походження за період 2012-2014 рр. З контрастними метеорологічними параметрами в Центральному лісостеповій зоні України було виявлено значні відмінності в рівні експресії морфологічних ознак, урожайності та дохідність компонентів. Зразки з підвищеною продуктивністю [«Козван» («Maiak») (UKR), «AC Kings» (CAN), «Siaivo» (UKR), «RD-1» (UKR), «Arhument» (UKR) B 1215 '(США)] та деяких компонентів врожаю. На основі результатів кластерного аналізу зразки були згруповані за рівнем експресії досліджуваних персонажів. Деякі генотипи, ідентифіковані по урожайності, були поміщені в різні групи, що підвищує можливість систематичного генетичного поліпшення рослин при створенні нового вихідного матеріалу та використання їх як батьківських компонентів у хрестах. Надійні кореляції між урожайністю та продуктивним кущуванням (r = 0,67-072), урожайності та ваги зерна на рослину (r = 0,73-0,77). Маса зерна на рослину за всі роки достовірно корелює з продуктивним кущуванням (r = 0,62-0,80). У сухих умовах 2013 р. Спостерігались більш високі кореляції між урожайністю та іншими морфологічними ознаками та компонентами врожаю, зокрема висотою росту (до р = 0,52), довжини верхнього міжвузла (r = 0,52), маси зерна основного шипу (r = 0,39). Генотипи, ідентифіковані з високим рівнем експресії розмноження цінних персонажів, повинні бути використані як генетичні джерела при створенні нової гендерної плазми. Для того, щоб підвищити процес формування продуктивності в гібридному потомстві, високопродуктивні генотипи, що належать до різних кластерів, повинні бути обрані як компоненти на перехрестях. Під середовищами Центральної лісостепової зони України найважливіша роль у формуванні врожайності дворічного ярого ячменю відіграє продуктивна кущорізація. Проте для забезпечення високого рівня продуктивності рослин та агрокенозу в цілому, бічні стебла повинні розвиватися одночасно з основним стовбуром і характеризуватися балансом кількості зерна на шип та розміром зерна.


Дод.точки доступу:
Демидов, О.А.; Гудзенко, В.М.; Васильківський, С.П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

14.


    Холод, С. М.
    Потенціал інтродукованих зразків вівса в умовах південної частини Лісостепу України [] / С. М. Холод // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 198-205. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Овес
Кл.слова (ненормовані):
овес; продуктивність; цінні економічні символи; зразок
Анотація: Автори презентували результати дослідження, оцінки та опису 35 нових зразків вівса з 5 країн для характеристики продуктивності та адаптації протягом 2011-2015 рр. На Устимівській дослідній станції для виробництва рослин, яку керуватиме В. Я. Інститут рослинництва ім. Юрієва НААН. У польових та лабораторних умовах були досліджені такі показники, як продуктивність, продуктивність, вага тисячного ядра, раннє дозрівання, висота рослин та довжина гомілки, опору проживання. Сукупність досліджень нових зразків вівса за різних погодних умов дозволила виявити матеріал з підвищеними параметрами економічних та біологічних ознак. Під час досліджень було встановлено, що "високодохідні сорти" - "Лайма", "Штендска Дарта" (Латвія), "Бороваяк" (Польща), "Факс" (Білорусь). Паніклети в таких овесових зразках, як «Cwal», «Borowiak» (Польща), «Яков», «Мутика 1077», «Мутика 990», «Іртиш 22», «Покровські 9» (Росія), «Факс» (Білорусь) , 'Stendskaja Darta', 'Stendskaia Mara' (Латвія) містили велику масу зерен (більше 2,5 г), продуктивність панікула в цих зразках була досить високою як через збільшення кількості зерна в ній, так і за рахунок вага тисячного ядра.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

15.


   
    Функціонування ринку картоплі в Україні [] / С. І. Мельник, А. Л. Ковчі, Ю. Л. Стефківська // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 2. - С. 206-210. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Картопля--Ринок
Кл.слова (ненормовані):
картопля; ринок; експорт; імпорт; сорти; перспективи
Анотація: Визначено особливості ринку українського картоплі. Продукція майже повністю забезпечена приватними домогосподарствами, задовольняючи потреби вітчизняного ринку. Визначено основні регіони з найбільшою валової продуктивністю та продукцією картоплі. Україна є однією з найбільших країн світу з виробництва картоплі. Сьогодні наша країна не є ключовим постачальником або імпортером цього продукту через низьку експортну спрямованість галузі, її технологічну відсталість, обмежений асортимент продукції та велику кількість дрібних виробників. Україна експортує картоплю в основному в країни СНД, найбільша частина імпорту картоплі походить від Європейського Союзу. Зараз на ринку існує лише кілька великих виробничих компаній, які можна класифікувати як промислові. Більшість сортів картоплі, офіційно дозволених для поширення в Україні, класифікуються як столові і рекомендуються для вирощування в лісостеповій та поліській зонах. Досягнення галузі включають розвиток такої дуже популярної та перспективної тенденції як органічне вирощування картоплі, яка площа в нашій країні є однією з найбільших в світі. Картопля, що виробляється в Україні, використовується для споживання людьми, кормів тварин, посадки та переробки, її обсяги є відносно стабільними. Велике виробниче виробництво картоплі не широко застосовується через низькі оптові ціни та високу трудомісткість процесу вирощування. Протягом кількох наступних років, з огляду на сучасні тенденції, виробництво картоплі та суворі обмеження внутрішнього ринку для іноземних операцій залишиться незмінним. Зміна уваги в асортименті - від свіжої картоплі до переробленої харчової продукції повинна бути перспективою для вітчизняних промислових виробників покращити свої позиції в Україні та за кордоном.


Дод.точки доступу:
Мельник, С.І.; Ковчі, А. Л.; Стефківська, Ю. Л.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.